Szybkie oszczędzanie

Oszczędzanie

Jak korzystać z obligacji?

Obligacje Korporacyjne to ponadplanowy typ papierów wartościowych, które są wydzielane przez korporacje jak i wszystkie podmioty działalności oszczędnej. Emitując obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich okupienia od klientów, za ich pierwotną zapłatę wspólnie z uzupełniającymi odsetkami.

Do czasu wykupienie obligacji nie zapadnie, emitent jest trasatem jej nabywcy. Oczywiście procenty to jedynie przykładowy z gatunków świadczenia, równie doskonale mogą to być udziały w profitach danego banku. Ciekawiącą propozycją są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą egzystencję na rynku czy też stałą sytuację finansową, banki są autorytatywnymi emitentami.

Jak kupić obligacje korporacyjne

Przez to, więcej i więcej ludzi w kraju nad Wisłą, planuje na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są naturalnie banki. Pozostaje wyłącznie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe? Przybyły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - O ile kupujemy obligację jawnie od emitenta, przy współudziale agenta emisji (np. domu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - Inaczej nabycia obligacji jest wykorzystanie układu Catalyst.

Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji oraz obrotu wszelakimi dłużnymi zasobami pieniężnymi. Przez swoje działanie a także możliwości, ustrój Catalyst jest określany jako rynek wtórny obligacji. Wybór rzeczowego rynku zależy od klienci, nie zapominajmy jednak, że układy takie jak Catalyst, mogą mieć nieznaczne opóźnienie przy rachowaniu. Z tej przyczyny, przeważnie kupna obligacji, rekomendujemy realizowanie zakupu na rynku pierwotnym.