Szybkie oszczędzanie

Oszczędzanie

O tym jak inwestować w srebro

Przy czym nie należy zamieniać wszelkich swoich środków w srebro! Należałoby się zastanowić, czy nabywać złoto a może srebro? To jest zależne od objętości Twojego portfela, bo gdy myślimy o małych wartościach finansowych (do 10 000 PLN), to decydujmy się na srebro, obszerniejsze zakupy metali inwestycyjnych można zdywersyfikować na złoto i srebro.

Srebro i złoto lokacyjne nie ma najmniejszej korelacji z biżuterią (łańcuszki są tak zwanym złomem metali szlachetnych prezentujący realną wartość po etapie ich przetopienia). Rynkowa cena złotego kruszcu (tzw. cena SPOT) bywa wartością niestałą w czasie i w bieżących czasach przedstawiana jest w dolarach.

Inwestuj w złote sztabki i monety

Wśród samych fachowców od nabycia bywają różne opinie, gdy idzie o najbardziej popularną na świecie złotą monetę: Krugerrand. Poza popularnością największą jej pozytywną cechą bywa mechaniczna odporność (na użytkowanie, w sytuacji gdy moneta ta miałaby być środkiem obrotowym handlu), bowiem jest ona utwardzana dodatkiem miedzi. Jest to bilon ze złota 22 karatowego, pozostałe powyżej wymienione nazwy produkuje się z czystego złota, czyli takiego o 24 karatach. I tu uwaga: cechą charakterystyczną jest to, iż każda ma jedną uncję czystego złotego kruszcu, z tego powodu Krugerrand jest po prostu cięższa niż wartość 1oz.

Do ustalenia powinno być kilka cech, kiedy już wybraliśmy dany typ sztabki. Fakt renomy dilera, dodatkowo czy przesyłka będzie typu krótkoterminowa albo "terminowa". Jako natychmiastową przyjmuje się do pięciu dni roboczych - po prostu powinni mieć zamawiany towar na stanie w magazynie w dniu kupna.

Powinno się mieć na uwadze możliwość spotkania fałszywek, z tego powodu nie cena powinna być najistotniejsza przy zakupie. Jedynie dobra opinia o sprzedawcy, renoma samego towaru. Zakłada się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej uzyskać jej podróbkę (w większe sztabki potrafią oszuści w środek wmontować wolframowe pręty cechujące się podobnym ciężarem właściwym do złota). Z tego powodu najlepiej nie przekraczać wagi 1oz. Zdecydowanie Trudniej sfałszować małą monetę niż sztabkę.

Jak zatem odpowiednio zadbać o własny majątek finansowy? Najpierw ustalić, jaka część ma zostać zamrożona na długi czas, pozostałą kwotę można ulokować na różny sposób (akcje). W następnym kroku powinno się podzielić portfel przeznaczony na srebro w ustalonych częściach. W ramach dywersyfikacji mniejszy procent powinno się ulokować w złote monety jednouncjowe, tu sugerowane są monety oznaczone jako: Maple Leaf.